Menu

Brutálisan megverték a csanádiakat

NB III. Alföld csoport, 2. forduló: Szolnoki Spartacus – Bajai LSE 0-4, Gyula – Monor 2-2, Tisza Volán – Algyő 5-0, Csongrádi TSE – Szigetszentmiklós 0-2, Hódmezővásárhely – Dabas 1-0, Budapest Honvéd – Békéscsabai 1912 Előre SE 1-2, Örkény – Vasas 2-1, REAC – Kiskunfélegyházi HTK 0-1.
Bács-Kiskun megyei I. osztály, 2. forduló: Kerekegyháza – Kalocsa 3-1, Kiskunhalas – Bácsbokod 6-0, Bácsalmás – Izsák 1-0, Harta – Tiszakécske 3-0, Kiskőrös – Soltvadkert 1-0, Kunszállás – Solt 2-3, Dusnok – Tompa 1-3, Nemesnádudvar – Akasztó 2-5.
Bács-Kiskun megyei II. osztály, Déli csoport, 2. forduló: Katymár – Mélykút 5-1, Nagybaracska – Szeremle 0-4, Bácsborsód – Csávoly 2-2, Kelebia – Fajsz 3-0, Felsőszentiván – Sükösd 2-3, Érsekcsanád – Császártöltés 1-7, Szakmár – Bajaszentistván 5-1, Hajós – Vaskút 2-1.

NB III. Alföld csoport, 2. forduló:
Szolnoki Spartacus – Bajai LSE 0-4 (0-2)
Vegyi-pálya, 200 néző. Vezette: Czirbuly.
Szolnok: Koncz – Horváth, Szabó, Bezzeg, Boda – Lécz (Burján), Fülüp, Kővári (Kosaras), Bontovics (Luca) – Ruskó, Sárkány. Edző: Gömöri Béla.
Baja: Kollár (Székely) – László, Csengő, Sztojanovics, Glavatity (Reitmann) – Hernády, Lógó, Gazsi, Papp (Szabó) – Nagy E., Sziegl. Edző: Goretich Gábor.
Gólszerzők: Sziegl 2, Logó, Nagy.
Kiállítva: Horváth (80.p.).

Rögtön a mérkőzés elején támadólag lépett fel a Baja az igen rossz minőségű szolnoki pályán. Az agresszív, letámadásos taktikának a 17. percben meg is lett az eredménye. A hazai kapus labdakezelési hibáját Sziegl használta ki és szerzett vezetést a vendégeknek: 0 – 1! A 27. percben tovább növelte előnyét a Baja. Papp Péter szögletét követően Lógó Zsolt az ötösről fejelt a kapuba: 0 – 2! A félidő vége előtt kényszerű cserét hajtott végre a Baja. A sérült Kollárt Székely váltotta a kapuban. A szünetre 2 – 0-ás vendég előnnyel vonulhattak a csapatok.

A másodoik félidőben sem változott a játék képe, a Baja harcos játékára nem volt ellenszere a hazaiaknak. A 70. percen újabb bajai gól született. Nagy Előd cselezte be magát középre, ahonnan kiugratta a bal oldalon felfutó Reitmannt, aki keresztbe passzolta a labdát, Sziegl pedig közelről a hálóba passzolt: 0 – 3! A 78. percben kialakult a végeredmény. Gazsi harcossága után Nagy Elődhöz került a labda, aki állítgatás nélkül a bal alsóba tekerte a játékszert: 0-4! A Baja végig uralva a találkozót, ilyen arányban is megérdemelten győzött.

Gömöri Béla: A labdarúgásban nincsenek csodák. Meghatározó játékosaink hiánya, a gólok előtti súlyos egyéni hibák és a jobb ellenfél vezetett a vereségünkhöz.
Goretich Gábor: A múlt heti, Honvéd elleni lendület megmaradt és a mai mérkőzésen is megmutatkozott.