Menu

A kötelező győzelmet begyűjtötte a Bajai Bácska!

Férfi kosárlabda NB I/B: Bajai Bácska FKE – Nagykállói KE 110-79 (36-8, 18-18, 22-23, 34-30). Vezette: Szabó Gergely, Domokos Lőrinc. Bajai Bácska: Ágfalvi B. (31/3), Szabó Á.(3/3) Radnóti M. (20/18), Kovács P. (26/9), Kati R. (12). Csere: Kancsár Z. (4), Vadas D. (2), Ács T. (3/3), Koller T. (7/3), Pongó M. (2). Edző: Hosszú István, Pump Gábor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 26-3, 10. perc: 36-8, 15. perc: 42-18, 20. perc: 54-26, 25. perc: 67-38, 30. perc: 76-49, 35. perc: 97-62, 40. perc 110-79.

Nagyon jól kezdett a Bajai Bácska a Nagykálló ellen. Az első negyedben szinte állva hagyta ellenfelét és egy nagyon szigorú védekezéssel és sok gyors indítással tetemes előnyre tett szert már ebben a játékrészben. Nagyon jól szedte a Bácska a lepattanókat és ebből rendre gyors índítással fejezte be támadásait. Ebben a játékrészben főleg Kovács és Radnóti volt elemében.

A második negyedben már a vendégek is jobban magukra találtak és már kiegyenlített játék folyt a pályán. De megközelíteni a vendéglátókat nem tudták. A félidőben 28 pontos hazai vezetést mutatott a tábla.

A harmadik negyedben már több cserével igyekezett mindenkinek játéklehetőséget biztosítani a Baja. Magabiztosan, jól szedve a lepattanókat, tetszetősen játszottak a bajai fiúk. Ebben a játékrészben Ágfalvi volt igazán meghatározó, eredményes támadásbefejezéseivel és lepattanó szerzéseivel.

Az utolsó negyedben tovább növelte előnyét a Baja és itt már a fiatal tehetséges játékosok (Vadas, Koller, Pongó) is játéklehetőséget kaptak. A szurkolók örömére meghálálták a bizalmat. A mérkőzést nagyon magabiztosan, esélyeshez méltóan söpörte be a Bajai Bácska FKE.

Hosszú István edző: Mindig a kötelező győzelmek a legnehezebbek , ma szerencsére ez nem így történt és gratulálok a játékosaimnak a maradéktalanul eredményes és jó hozzáállásukhoz.

U20-as eredmény: Bajai Bácska-Nagykállói KE 83-81 (16-21; 23-19; 24-15; 20-26). Legjobb dobók: Koller T. 15/9; Lőrincz J. 15; Atyánszky L. 15/9; Likár M. 9/3.