Menu

Foci EB: Horvátország-Törökország 1-1 (0-0, 0-0, 0-0), tizenegyesekkel 1-3

Eb, negyeddöntő: Horvátország-Törökország 1-1 (0-0, 0-0, 0-0), tizenegyesekkel 1-3. Bécs, Ernst Happel Stadion, 51 428 néző. Játékvezető: Roberto Rosetti (olasz). Gól: 119. Klasnic, ill. 122. Semih. Sárga lap: 27. Tuncay, 49. Arda, 89. Ugur Boral, 117. Emre Asik.

Klasnic gól a törököknek: A hosszabbítás utolsó percében lőtt gólt a horvátok csatára,mint később kiderült nem lett győztes találat….
CRO: Pletikosa, Corluka, R. Kovac, Simunic, Pranjic, Srna, Modric, N. Kovac, Rakitic, Kranjcar (65. Petric), Olic (97. Klasnic)
TUR: Rüstü, Sabri, Gökhan Zan, Mehmet Topal (76. Semih Sentürk), Emre Asik, Hakan Balta, Hamit Altintop, Tuncay Sanli, Arda Turan, Kazim Kazim (61. Ugur Boral), Nihat Kahveci (117. Gökdeniz Karadeniz)

Semih Sentürk egyenlít a legvégén! Hihetetlen! A török válogatott harmadszor állt talpra lehetetlen helyzetből! Semih Sentürk az utolsó utáni percben lőtt óriási gólt.