Menu

NB I/B: Ferencváros-Baja ÚDKSE 63-72

Amatőr női NB I/B, rájátszás az 1-10. helyért: NTE MAFC Ferencváros-Baja ÚDKSE 63-72 (12-26, 22-16, 20-13, 9-17).

Remek kezdéssel (4.p. 2-10) sikerült meglepni a kicsit fásultan mozgó ellenfelet. Az első negyedet ponterős játékkal és sok szerzett labdával zárta a Baja csapata. A 2. negyed első 5 percében növelte előnyét a vendégcsapat (14-31), de pár perces rövidzárlat után a végére felzárkózott az NTE alakulata (34-42).

A 3. etapban sajnos folytatódott a rossz széria és átvette a vezetést a hazai együttes (29.p.52-51). A Bajának jót tett a rövid pihenő,mert az utolsó 10 percben Kovács és Szepsi kosarainak köszönhetően felőrölte, a végére teljesen elfáradó vendéglátó csapatát. Ezzel a győzelemmel szépen búcsúzott ÚDKSE az idei szezontól. Szeptembertől egy csoporttal feljebb, az NB I A-csoportban villanthatja meg oroszlánkörmeit a fiatal, de annál ambiciózusabb Baja.

Kitűnt: Szepsi G. 12, Theodorán A. 11, Bozóki B. 20/6, Kovács D. 11, Katona Zs. 13.