Menu

Gálos Roland német bajnokot vert Kőszegen

2013.02.16. IV. Jurisics ökölvívó kupa nemzetközi jótékonysági gála, Kőszeg. Nyolc bajai bokszoló szerepeltetését terveztük, de az influenza miatt végül csak két versenyzőm léphetett ringbe – tájékoztatott Gálos Tamás edző. A tréner beszámolójából kiderül: Hojcska Kevin egy kőszegi öklözőt iskolázott le és már az első menetben döntő fölénnyel hagyta el a ringet. Gálos Roland a magyar válogatott tagjaként indult és a németországi Wladislaw Baryshnik volt az ellenfele (a német válogatottban szinte kivétel nélkül a volt orosz tagállamokból származó versenyzők szerepeltek). A versenyen való szereplést lemondani kényszerült csapattársaihoz hasonlóan Rolandot sem kerülte el a betegség, sőt még a mérkőzés előtt is rosszul volt, ám végül nem mondta le az összecsapást. Jól tette, mert nagy verésben részesítette a német ifjúsági bajnok és Európa-bajnoki 5. helyezett ellenfelét és – nagy üdvrivalgás közepette – egyhangú pontozással 5-0-ra nyerte meg az összecsapást. A kőszegi bokszgála díszvendége volt Hatos Gábor olimpiai bronzérmes birkózó és Balzsay Károly világbajnok profi ökölvívó.

– Szponzorunk nevének köszönhetően (Mogyi Kft.) már nem csak Budapesten, hanem az ország többi részében is „mogyorós fiúknak” hívnak minket. Nos, azt hiszem, hogy nem csak mogyorósak, hanem „tökös fiúk” is vagyunk, és meg is mutatjuk a bajai öklök keménységét – zárta beszámolóját Gálos Tamás, a bajai Felsővárosi Ökölvívó SE edzője.