Menu

Tél volt, hó esett és jöttek az ünnepek

Tél volt, hó esett és jöttek az ünnepek – versenyzés közben akár az ismert Piramis-dalt is dúdolhatták a futók. Bőven volt erre idejük. Március utolsó előtti hétvégéjén az Ultrasziget elnevezésű atlétikai versenynek adott otthont a bajai Petőfi-sziget. A versenyen 6, 12, illetve 24 órát futottak a résztvevők, s a Piramis együttes Ajándék című dalának szövege annyiban passzolt, hogy az időjárás nem igazán kedvezett a futóknak. Március végéhez közeledvén is télies volt az idő, hideg volt, esett kevéske hó, néhány nap múlva pedig húsvétot ünnepelnek az emberek.

Szekeres Tibor főrendező beszámolója (ő is indult az Ultrasziget versenyen, 24 órát futott): – Harminckét futó érezte úgy március 23-án, hogy a mostoha időjárás ellenére nekivág a bajai UltraSziget 6/12/24 órás verseny valamelyik távjának. A legnépszerűbb versenyszám a 6 órás volt, ahol többen először próbálkoztak az ultrafutás belépőjének is nevezett távon. A férfiak mezőnyében Surján Gergely, a Mogyi SE versenyzője jutott a legmesszebbre negyed nap alatt. Őt Kóti István és Krausz István követte a dobogón. A gyengébbik nem 6 órás versenyében a szintén bajai Bányainé Rónay Erikát vitték legmesszebbre a lábai. Klubtársa, Kolluti Margit (szintén Futeam SE Baja) állhatott a dobogó második fokára. A bronzérem Bors Ágota nyakába került. A 12 órások versenyében csak a férfiak képviseltették magukat. Színvonalas futást mutattak be mindannyian. Gaál Ferenc, a szigethalmi Szufla SE tehetsége magabiztosan nyerte az este 10 órakor lezáruló versenyt. A dobogó másik két fokát Jámbor Csabának és Györfi Jánosnak (Futeam SE) sikerült megkaparintania, mégpedig hihetetlen izgalmak közepette: a harmadik és az ötödik helyezett között mindössze 500 méter különbség alakult ki 12 óra alatt. A 24 órás távon szintén csak férfiak indultak. A nagyon hideg, havas éjszaka eléggé megrostálta a mezőnyt. Egyed János miskolci tűzoltó, spártai hős végzett az élen. Az ezüstérem Ivaskó Györgynek jutott, aki a nehéz körülmények ellenére korosztályos országos csúcsot ért el! Klubtársa, a szintén mogyis Schulcz Gábor ért fel a dobogó harmadik fokára. Nagy köszönet a segítőknek!