Menu

Faldum Gábor Világ Kupa-győztes triatlonistát előzött meg a Francia Nagydíjon

fftriDunkerque volt a Triatlon Francia Nagydíj versenysorozat első állomása. Az észak-franciaországi városban május 26-án, vasárnap rendezett sprinttávú viadalon (750 m – 20 km – 5 km) a legjobb francia csapatok versenyzői mérték össze tudásukat. Bajai Péter révén éveken keresztül mogyis sportoló is szerepelt a világ legerősebb triatlon bajnokságában, s a hagyomány idén sem szakadt meg: a bajaiak válogatott sportolója után újabb Mogyi SE versenyző indult a Francia Triatlon Nagydíjon.

Az újonc Sud Triathlon Performance csapatában légióskodó Faldum Gábor 56:51-es időeredménnyel a 39. helyen zárta a Francia Triatlon Nagydíj első versenyét.

A győzelmet a Sartrouville színeiben versenyző világbajnok és olimpiai bronzérmes Jonathan Brownlee szerezte meg, a második helyen csapattársa, Mario Mola végzett, míg harmadik a franciák kiválósága, Raphaël Aurélien lett.

Steffen Justus a 6., Brice Daubord a 12., Daniel Hofer a 16., Jarrod Shoemaker a 26., Alexander Bruykhankov a 34. helyen végzett, s a 39. Faldum Gábor mögött ért célba az ukrán Danylo Sapunov, valamint a franciák többszörös Világ Kupa-győztes és sokszoros Európa-bajnok triatlonistája, Frederic Belaubre.