SEHID NAMIRIN !
SEHID NAMIRIN!..

/wp-includes/wlwmanifest.xml" />
Menu

Triatlon világbajnokság: Lenti Anita 8., Bicsák Bence a 32., Czigány András a 42., Király István az 54. helyen végzett

20130917-london-2

Londonban rendezték meg az elmúlt héten az ITU World Triathlon Series versenysorozat nagydöntőjét, s a viadalon a triatlon és az aquatlon világbajnoki címeket is kiosztották. A rendezvényen a Mogyi SE három triatlonistája (Lenti Anita, Király István, Czigány András), valamint a mogyisokkal együtt készülő Bicsák Bence is részt vett. A férfiaknál Javier Gomez, a nőknél Non Stanford lett a világbajnok.

Triatlon világbajnokság 2013, London.
A Mogyi SE eredményei:

Férfiak:
Juniorok:
32. Bicsák Bence HUN 53:32, 54. Király István HUN 55:07.
U23: 42. Czigány András HUN 1:50:46.

Nők:
Szeniorok, 45-49-es korcsoport:
8. Lenti Anita HUN 1:16:55

Borbély Miklós edző (Mogyi SE) értékelése a londoni világbajnokságról:

– A versenyen négy fő vett részt a Mogyi SE „kötelékéből és az egyesülettel készülő versenyzők közül. Lenti Anita (Mogyi SE, Svájcban él) a 45-49 Age Group korosztályban aquatlon és sprint triatlon versenyen indult, Király István (Mogyi SE) és Bicsák Bence (Zalatriatlon) junior sprint távú vb-n, Czigány András (Mogyi SE) pedig U23-as olimpiai távú vb-n.

Lenti Anita: Aquatlon vb-2. lett, a triatlonversenyen pedig 8. Versenyzését sajnos nem láttam, de az eredménylistából megállapítható, hogy nagyon erős mezőnyben végzett előkelő helyen. Úgy, hogy minden számban nagyon jó teljesítményt nyújtott. Sérülése után futása nagyon sokat fejlődött, ez egy kicsit az úszás „kárára” történt. Gratulálok az eredményekhez, további jó egészséget!

Eredménylisták:

Czigány András: Andris az egyetlen magyar indulója volt a vb U23-as férfi mezőnyének. Erős úszásában és jó kerékpáros tudásában reménykedve állt rajthoz. Az úszás első körében jó helyen – kb. 5-6. – ért bójához ahol – elmondása szerint – visszahúzták, így onnantól kezdve egy középmezőnybeli úszást sikerült kihoznia a bevezető számból, kerékpáron két bolyra és leszakadókra váltak szét az indulók, Andris a második boly elsőjeként kezdte a kerékpározást (20-23 fős), a kerékpározás alatt hányt, de így is az első bollyal szinte egyszerre fejezte be a második számot. A futáson sajnos az idei formáját hozta, s a mezőny egyik leggyengébb futóidejével (38:00) a célba érő 52 versenyző közt a 42. lett.

Király István: Isti jó szereplésében bíztam a legjobban. Azt hogy jó eredmény elérésére képes, bizonyította két Európa-kupa bronzérme, különösen az erős tiszaújvárosi mezőnyben elért 3. helye értékes. (Az ott 2. helyen végzett Grant Sheldon itt 3. lett) Sajnos ezen a versenyen az úszás után eldőlt, hogy egy jó szereplésre elvesztette az esélyét: 68 másodperces hátrányt szedett össze az elsőhöz képest, így kerékpáron a két nagy boly üldözésére kényszerült, ennek – no meg a mezőny végéről való futás motivációjának – figyelembe vételével futó ideje, helyezése – 54. – is elfogadható, de nem mentség a képességeihez mért gyatra úszásra!

Eredménylista:

Bicsák Bence: Bence júniustól augusztusig készül Baján. Európa-bajnoki 10. helyezésével kivívta a vb-indulás jogát, így nyugodtan készülhetett a londoni megmérettetésre. A felnőtt sprint országos bajnoki címével bizonyította, hogy a törökországi Eb-n való jó szereplése nem véletlen volt, tehetsége alapján helye van a mezőnyben. Úszása jól sikerült, a második kerékpáros bolyban, jó helyen haladtak igen magas tempóban, amit az utolsó körre még fokoztak is, de a tempó fokozása meghozta eredményét, felértek az első bolyra. Az erős kerékpározás viszont annyira megviselte őt, hogy nem tudta a tőle megszokott futást produkálni, így a 32. helyen végzett. Gyengéit – nyíltvízi úszás, kerékpározás, erő – erősítve jövőre jó eséllyel az első 15 hely valamelyike is reális cél lehet.