Menu

Triatlon Világkupa: Faldum 37. helyezett

rp_eilat-300x199.jpgFaldum Gábor a 37. helyen ért célba az új-zélandi triatlon Világkupa férfi elit futamában. A Mogyi SE válogatott versenyzője 54 perc 28 másodperc alatt teljesítette a New Plymouth-i sprintverseny távját. Akárcsak az egy héttel korábbi ausztráliai Világkupa-futamon (Mooloolaba), ezúttal is a világbajnoki bronzérmes és többszörös VK-dobogós spanyol Mario Mola végzett az első helyen. Időeredménye 52 perc 30 másodperc. A második helyen a szintén spanyol Javier Gomez, a harmadikon a portugál Joao Silva ért célba. Vanek Ákos, a Budaörsi TK triatlonistája a 28. helyen végzett.

Faldum Gábor beszámolója: – Homokos parton volt a rajt, s nagyon jól elkaptam. Még helyezkedni is tudtam az első fejesemig, amikor a szemüvegem lecsúszott a nyakamba. „Rutinos” versenyzőként nem úsztam tovább, hanem egyből visszatettem a szememre, persze, félig volt vízzel. Addigra utolért a „daráló”, ahonnan a mai nap nem sikerült volna kiúsznom. Ezek után elég rosszul sikerült az úszás. Kerékpáron két körig elég fitt voltam, fel is értünk az első sorra, de sajnos többet vállaltam, mint amit elbírok, és ezt a kerékpározás vége felé meg is éreztem. Valahol a boly közepén volt a leszállás, így nem jó helyről kezdhettem el a futást. Ami nem ment jól az elején, így sajnos „letört lábakkal” tettem meg 3 kilométert, s csak ezután kezdtem kilazulni és tempót futni.