SEHID NAMIRIN!..

/wp-includes/wlwmanifest.xml" />
Menu

Pap Eszter és Tarnai László győzött Baján

dsci1487Versenyzésre tökéletesen alkalmas időben rendezték meg a Tigra Triatlon Magyar Nagydíj bajai fordulóját. Nem árt ezzel kezdeni a beszámolót, hiszen – mint ismeretes – tavaly az árvíz miatt maradt el a bajai triatlonverseny. Ebben az évben megkegyelmezett a Duna, így június 21-én, szombaton délután 3 órakor a nők, majd 17 órakor a férfiak rajtoltak a Mogyi Triatlon versenyen. A nőknél hat versenyző szerzett előnyt a 750 méteres úszás során, majd közülük öten tekerték végig az élbolyban a kerékpározás 21 kilométeres távját. Amikor a versenyzők nekivágtak az utolsó versenyszámnak, azaz az 5 km futásnak, s a már több triatlonversenyt is végigszurkoló nézők azt látták, hogy Pap Eszter az elsők között fut ki a depóból, máris hangosan megtippelték a győztest. Nem tévedtek, Pap Eszter (Agria KTK) érkezett elsőként célba. A tiszaújvárosi Zelovics Dóra nyerte az ezüstérmet, míg a bronzérmet a házigazda Mogyi SE versenyzője, Mester Dóra érdemelte ki.

dsci1594Mint várható volt, ádáz küzdelmet hozott a férfiak futama. Az úszásnál három tiszaújvárosi triatlonistának sikerült előnyt szereznie, ám a kerékpározás során nagyon sokan (még a 4. bolyból is) felzárkóztak az élmezőnybe, így a futásra maradt a végső döntés. Az aranyérmet és a Magyar Nagydíj bajai futamát a szegedi Titán TC sportolója, Tarnai László nyerte meg. Másodikként Balogh Bence (TVK-Mali) érkezett meg a célba, Anheuer Kristóf (Uniqa Újbuda SE) lett a harmadik, míg a 4. helyen Bajai Péter (Mogyi SE) végzett.

Tigra Triatlon Magyar Nagydíj, sprinttávú országos bajnokság, Baja.