SEHID NAMIRIN!..

/wp-includes/wlwmanifest.xml" />
Menu

OB: Nagy Olga és Nagy Erzsébet bronzérmet szerzett

JUDO Felnőtt I. osztályú országos bajnokság, Kecskemét. Felemásra sikeredett a nyár közepére tett felnőtt nemzeti bajnokság a Mogyi BJC versenyzői számára. A nagy meleg ellenére színvonalas versenyt láthattak a kecskeméti Messzi István sportcsarnokba kilátogatók. Néhány súlycsoportban a felnőtt világbajnokságra készülő versenyzők is elindultak. Ilyen volt a 81 kg is, ahol Csoknyai László a súlycsoport esélyeséhez méltóan jutott el a döntőig, ahová a Mogyi versenyzőjét Köller Milánt vártuk ellenfélnek. Sajnos a zalaegerszegi színekben induló, de kecskeméti ifj. Nagysolymosi Sándor nem így gondolta. Higgadt versenyzéssel nem csak Milánt, és a 4 között honvédos ellenfelét, hanem a döntőben Csoknyai Lászlót is legyőzte. Milánnak nehezen ment ezen a napon. 2 győzelmet követően a 3. helyért vívott csatában is alulmaradt így az utóbbi évek ezüstérmeit követően ezúttal 5. helyen zárt.

A bajai fiúknak ezúttal nem ment a judo. György Richárd egy szép győzelem után a világranglistát vezető Tóth Krisztiánnal szemben alulmaradt, majd a vigaszági mérkőzés sem sikerült. Ezzel 7. helyen zárt. Kozma Koppány és Szigetvári Szilárd viszont kiesett a versenyen. Szerencsére a lányok 4 bronzérmet is begyűjtöttek. Andrási Emma 48 kg-ban, Knetig Emőke 57kg-ban, Nagy Olga 78 kg-ban és Nagy Erzsébet +78 kg-ban szerezték meg a 3. helyet. Rajtuk kívül Csete Margit és Kálmánczhelyi Ildikó is 5. helyen végzett súlycsoportjában. A felemásra sikeredett verseny ellenére dicséret illeti a versenyzőket, akik a fullasztó melegben is vállalták a felkészülést és a versenyzést.