/wp-includes/wlwmanifest.xml" />
Menu

ITU Amerika Kupa: Király István 2. lett

20160228-playa-hermosa-Kiraly-istvan

Király István a 2. zárta a costa ricai Playa Hermosában rendezett ITU Amerika Kupa versenyt. A Mogyi SE válogatott sportolója 2:01:11-es időeredménnyel ért célba. Az élen a kolumbiai Carlos Javier Quinchara Forero végzett, míg a dobogó harmadik fokára a japán Shiruba Taniguchi állhatott. A második helyezett Király István mellett egy másik mogyis sportoló is rajthoz állt Costa Ricában, de Czigány András sajnos feladni kényszerült a versenyt.

ITU Amerika Kupa, Playa Hermosa (Costa Rica)
2016-02-28

Férfiak (a dobogósok és a magyarok eredményei):
1 Carlos Javier Quinchara Forero COL 2:00:23
2 Király István HUN Mogyi SE 2:01:11
3 Shiruba Taniguchi JPN 2:01:47
… DNF Czigány András HUN Mogyi SE

Király István beszámolója: – A rajt után egyből elkapott két hullám és sikeresen leszakadtam a mezőnyről, valahol az utolsó három ember között találtam magam. Sajnos innen nem tudtam elérni az első sort, így szokásos módon a bringára maradt a felérés. A hegyes, egy körös bringapályán Czigány Andrissal sikerült még a fordító előtt utolérnünk az élen álló hármas csapatot. Az utolsó nagyobb emelkedőn a kolumbiai Carlos Quinchara elszökött és a futás végéig megtartotta az előnyét. A futópálya se volt éppen sík, plusz 2 kilométert a tengerparti homokban kellett futni, de az őszi mezei futóversenyeknek köszönhetően nem volt idegen a terep, így sikerült másodikként célba érnem. A pályát tekintve, összességében a tereptriatlon VB után a legfárasztóbb és legdurvább versenyem volt, amit nem felejtek el egyhamar.