/wp-includes/wlwmanifest.xml" />
Menu

VI. Kikelet Félmaraton: Faldum Gábor és Szatmári Adrienn győzött

20160409-kikelet-felmaraton-021

Lett címvédés! Történt ugyanis, hogy az előzetes hírekkel ellentétben és tényleg az utolsó pillanatokban derült ki, hogy Faldum Gábor mégiscsak rajthoz állhat a versenyen. És ha már úgy történt, hogy a Mogyi SE a 2016-os olimpiára készülő triatlonistája indulni tudott a bajai utcai futóversenyen, a tavalyihoz hasonlóan idén is megnyerte a Kikelet Félmaratont.
20160409-kikelet-felmaraton-045
Futásra tökéletesen alkalmas időben vágtak neki a futók a bajai Kikelet Félmaratonnak. Az előző napon még riogatott az eső, de a verseny napjára elállt. Akárcsak az előző évben, ezúttal is jótékonysági futással kezdődött a rendezvény, s a félmaraton rajtja előtt 30 perccel startoltak el az 1600 méteres táv (kis szigetkör) indulói. És az előző évhez hasonlóan idén is Péterfay Dórát tanulmányaiban segédkeztek a résztvevők.

A jótékonysági futást a nap főeseménye, a Mogyi Kft. által támogatott VI. Kikelet Félmaraton követte. Mintegy ezer résztvevője volt a versenynek, melyen – szokás szerint – nem csak a 21 kilométeres félmaratoni távot lehetett teljesíteni, hanem egy rövidebbet is, a 10 km-eset. Sőt, nem csak egyénileg lehetett nekivágni a 21 km-es távnak, hanem két- és háromfős váltókban is.

Végül és egyáltalán nem meglepő módon Magyarország jelenlegi legjobb triatlonistája, a házigazda Mogyi SE képviseletében Faldum Gábor lett első. A bajai válogatott sportoló ezúttal nem nyert olyan magabiztosan, mint tavaly (amikor közel 2 perccel előzte meg a második helyezettet), ám ezúttal is bizonyította klasszisát és 1 percnél nagyobb különbséggel győzött. Mögötte is mogyisok érkeztek célba, így ebben az évben előfordult az a helyzet, hogy a férfiak dobogóján kizárólag a házigazda egyesület sportolói álltak. Második hazánk triatlon Ironman távjának bajnoka, Flander Márton lett, a harmadik helyen pedig az egyik feltörekvő ifjú „titán”, Czigány András végzett.
20160409-kikelet-felmaraton-085
A nőknél is érvényesült a „papírforma”, vagyis a tavaly bronzérmes és ezen a versenyen korábban aranyérmes pécsi Szatmári Adrienn nyert. A második helyen a komlói Csörnyei Csabáné Nelly ért célba, míg harmadik helyezett a házigazdák versenyzője, a korábban többszörös profiboksz, kick box és kyokushin karate világbajnok Csábi Bettina lett.