Menu

Olimpia: Faldum Gábor 20. lett

Faldum Gábor és nevelőedzője, Borbély Miklós.

Faldum Gábor és testvére, Kitti.

Faldum Gábor a 20. helyen ért célba a brazíliai Rio de Janeiróban rendezett olimpián. Ez minden idők legjobb magyar férfi triatloneredménye az olimpiákon! Természetesen a mezőny erősségére nem lehetett panasz, hiszen a világ legjobbjai álltak rajthoz az olimpiai triatlonversenyen.

Címvédésnek lehettek tanúi a nézők, hiszen az olimpiák történetében most először fordult elő olyasmi, hogy az előző olimpia bajnoka ismét aranyérmet szerezzen. Az angol Alistair Brownlee, a 2012-es londoni olimpia bajnoka megtette ezt és ismét aranyérmet szerzett. Ezüstérmes a bajnok testvére, Jonathan Brownlee lett, míg a brontérmet a dél-afrikai Henri Schoeman nyerte.

Két magyar triatlonista indult az olimpián: Faldum Gábor 20. lett, Tóth Tamás pedig a 33. helyen végzett.